Kas ir fizioterapeits?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona, kura veic fizisko un funkcionālo traucējumu profilaksi, novērtēšanu, analīzi un ārstēšanu, izmantojot fizioterapijas tehnoloģijas.(no fizioterapeitu specialitātes nolikuma ). 

 

Lasīt vairāk

Fizioterapija

Ietver terapeitiskus vingrinājumus kopā ar ārstnieciskās masāžas, manuālās terapijas elementiem, siltuma vai aukstuma terapijas pielietošanu, ārstnieciskā teipa pielietošanu.

 

Teips

Teipa struktūra ir veidota tā, lai uzliekot to uz ādas tas atbrīvotu starp audu telpu, kas attiecīgi samazina spiedienu uz nervu receptoriem, kā rezultātā samazinās sāpes, uzlabojas muskuļu funkcijas. Audu atbrīvošana nodrošina labāku limfas atteci un audu normalizēšanos. Pozitīvs teipa pielietošanas efekts var ilgt pat 24 stundas  no uzlikšanas brīža, pie nosacījuma, ka teips ir pareizi uzlikts, ko labāk uzticēt speciālistam.

 

Kas ir skolioze?

Par skoliozi sauc sānisku mugurkaula izliekumu, kuru vairs nevar pilnīgi iztaisnot. Šāds sānisks mugurkaula izliekums iet roku rokā ar skriemeļu pagriešanos, kas savukārt, rada lielākus vai mazākus kuprīšus ,krūšu kurvja un jostas daļas augstumā. Mugurkaula kustīgums šinīs vietās parasti ir samazinājies, tāpēc cilvēkam nav iespējams aktīvi mugurkaulu iztaisnot. 

 

Lasīt vairāk

Ārstnieciskā vingrošana

Ārstnieciskā vingrošana ietver individuālu programmu kopā ar fizioterapeitu:

  • dažādu mugurkaula saslimšanu (traumatisku, deģerenatīvu) gadījumos;
  • īpaša mugurkaulu stabilizējoša programma diska trūču gadījumos;
  • pacientiem ar ekstrimitāšu (roku, kāju) locītavu traumatisku vai deģerenatīvu saslimšanu ārstēšanai;
  • sievietēm pirmsdzemdību un pēcdzemdību periodā;
  • bērniem un pusaudžiem stājas traucējumu gadījumos;
  • speciāla programma sirds- asinsvadu saslimšanu gadījumos.

Zīdaiņu vingrošana

Handling nodarbība- prasmīga bērna aprūpe, lai veidotu normālu kustību aktivitāti un pareizu bērna attīstību;< vingrošana pēc Bobata koncepta- patoloģisku reakciju kavēšana un pareizu kustību veicināšana. Terapijas laikā tiek uzlabotas esošās kustības un veicinātas jaunas iemaņas, tiek regulēts muskuļu tonuss; Voijta terapijas pielietošana;

Grūtnieču vingrošana

Individuāli.

Kāpēc grūtniecei un sievietei pēcdzemdību periodā būtu jāvingro? 

 

Bieži vien sieviete paliekot stāvoklī pamet savas mīļākās nodarbes vai turpina vingrot tādā pašā intensitātē kā pirms grūtniecības. Tas nav pareizi. Grūtniecei ir paredzētas speciālas nodarbības.

Nereti grūtniecības laiks saistās ar dažādām veselības problēmām – muskuļi un saites atslābst ...

 

Lasīt vairāk

Stiepšanas procedūras

Veicam mugurkaula, kakla un jostas daļas stiepšanu (ilgstoši sēdošs darbs pie datora).

Kardio treniņš uz ūdens trenažieriem